Фчерашни Новости ја затворија трета сезона

Со дел од најгледаните скечеви за изминатата година, вчера заврши третата сезона на најгледаната хумористично-забавна емисија во Македонија – „Фчерашни новости“. Повеќе од 450 видеа, милионски прегледи на „Фејсбук“ и „Јутјуб“, 4 нови хитови, 34 епизоди и неколку нови, а веќе легендарни ликови, екипата ја заокружува и оваа успешна година.

Двојникот, Арчи, Паки, Јелисалфета, Јоци, Јелена, Ацо, како и веќе добро познатите Ланчо, Дуци, Маја...се луѓето кои со нетрпение ќе ги очекуваме да се вратат на екраните од наесен.

Дотогаш, следете ја екипата на Бранко Огњановски на „Фејсбук“, „Инстаграм“ и на „Јутјуб“ и потсетете се на најголемите хитови.

За оние што ја пропуштија, пак, ова е последната епизода на „Фчерашни новости“:

Што ќе гледаме во последната епизода од „Фчерашни Новости“ за оваа сезона

Три нови хитови, повеќе од 450 скечеви и фчерашни новости, милиони прегледи. Вака низ бројки би изгледала третата сезона на „Фчерашни новости“, која завршува оваа недела.

Последната епизода на најгледаната сатирично-хумористична емисија во Македонија ќе може да ја проследите во недела од 20 часот на Телма и во живо на нивната Фејсбук страница.

Што дозна Фчерашни Новости од владиниот пиар

Фчерашни Новости во најновата епизода откриваат како живее еден поранешен командант заборавен од Владата. Воедно погледнете што дознаа Фчерашни од владиниот пиар, кои се најновите потези и советници кои ќе бидат вработени. Ланчо на терен дознава што е потребно за да се затвори една дупка. На крај погледнете го и новиот хит кој го спремија Фчерашни Новости и пробајте да погодите од која песна направија римејк.