Ново

Филмот „Врба“ раскажан со рапување во „Еден на Еден“

Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски - Чоре.

Сара и Никола, освен што се партнери во филмот во средновековната приказна се и приватно добри пријатели и колеги од факултет. Тоа најдобро се виде во специјалната рап точка која ја изведоа на крајот на емисијата. Во Freestyle рапот, Никола и Сара на оригинален начин раскажаа дел од приказната на „Врба“.

Наталија Теодосиева, откри дека е поранешна балерина и изведе интересна балетска точка, а легендата Благоја Чоревски- Чоре раскажа многу анегдоти од богатата кариера.

Во недела, на Канал 5, од 18.30 ќе ги гледаме актерите од „Врба“ во едно сосема неочекувано издание. Во меѓувреме, погледнете ја најавата за емисијата:

Ексклузивно: Интервју со Катица Јанева!

Фчерашни новости ексклузивно пред сите други новинари и новински агенции успеа да направи интервју со поранешната јавна обвинителка Катица Јанева. Што изјави таа за нашата репортерка Јелисалфета Крстиќ Поп Мајбах ќе дознаете во новата епизода во недела, во 19:30 часот на Канал 5 телевизија.

Од други вести издвојуваме:

Што ќе се случи во редакцијата на Фчерашни новости откако Номче уредникот ќе ја добие компромитирачката снимка од инспекторот за животна средина!?

Во вакви тешки времиња, единственото нешто кое ќе ве разведри, како сонце после три дена дожд, е песната на уредникот на Фчерашни. Ќе успее ли истата да се пласира на Евровизија!