Ново

Во недела 27.10.2019 почнуваат Фчерашни новости

Во недела во 19 часот и 30 минути на Канал 5 почнува Сезона 5 на Фчерашни новости.

Повторно ликовите на Фчерашни, на нивниот добро познат начин, ќе ги претстават случувањата во земјава.

Новина во „новостите" е тоа што покрај постоечкиот концепт на вести од "фчера", тие ќе понудат и нешто поразлично. Во сезона 5 публиката ќе може да влезе во редакцијата на Фчерашни каде „новинарите" се подготвуваат за „вестите".

Публиката ќе има можност од поблиску да ги запознае, Уредникот Номче, Менде Гибнатио, Јелисафета Крстиќ Поп Мајбах, Ацо (водителот), Мајстор Рубин, Маја и Џемаил.

И оваа 5та сезона, со Фчерашни новости остануваме чекор зад сите!

Перо Антиќ во „Еден на Еден“ прозборе за приватниот живот и за ноќта кога го привеле во Њујорк

Перо Антиќ во „Еден на Еден“ прозборе за приватниот живот и за ноќта кога го привеле во Њујорк.

За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот кога го нокаутирал Џејмс Леброн. Ова се само дел од темите кои кошаркарската легенда Перо Антиќ ги раскажа во емисијата „Еден на Еден“ со Жаре.

Антиќ и Жаре муабетеа и за приватниот живот на Перо, за синовите Лука, Павел и Петар, а шоуто го развеселија и игрите кои од оваа сезона повторно се враќаат.

Премиерата на првата емисија од 11. сезона на „Еден на еден“, гледајте ја во недела, на 27 октомври, во 18.30 на Канал 5. Мал дел од амтмосферата на снимањето ви пренесуваме во најавата за мисијата.