Ново

Влатко Алексовски испеа песна за ракометниот првак Вардар

Ракометниот клуб „Вардар“ е најтрофејниот ракометен клуб од Македонија. Има освоено 12 титули шампион на Македонија, 13 титули во купот на Македонија, 5 во СЕХА лигата и 2 титули како шампион на Европа, па сите песни за него се сосема очекувани. Уживајте во новата песна на Влатко Алексовски кој на фолк начин го опева нашиот шапион.

Си мавнаа бокс, а не добија ни жолт картон

Фудбалот порано беше помажествен спорт. Дечкиве си мавнаа по еден бокс и не добија ни жолт картон. Дојде судијата и им рече да се смират. Абе како маалски деца. Другарството е најбитно.