Ново

Најдоброто од најдобрите - Сергеј, Столе и Тимур во „Еден на еден“

Во чест на европската титула и триумфот на РК Вардар, во недела од 18:30 на Канал 5 популарното македонско ток-шоу ќе има специјално издание во кое што гледачите ќе може да уживаат во најдобрите моменти од гостувањата на Сергеј Самсоненко, Столе Стоилов и Тимур Дибиров
 
Преку оваа емисија фановите ќе ги запознаат почетоците на проектот наречен „Европски Вардар” и ќе можат да се потсетат на најинтересните ангедоти и настани низ кои поминале Тимур и Столе со нивните сегашни и поранешни соиграчи. 


Зошто Самсоненко дојде токму во Македонија, што зборуваше Тимур пред три години, а што сега, што вели Столе за оние кои го хејтаат на интернет...

Сe ова и повеќе во недела од 18:30 на „Канал 5” во Еден на Еден Вардар специјалот.

Нуклеарна причина за збратимување на Македонија и Бугарија

Македонија и Бугарија како комшиски земји имаат подобрени односи за разлика од порано, што од политичка, што од историска гледна точка. Фчерашни новости успеаја да ја откријат и нуклеарната причина за збратимување на двајцата комшии.Додека сите се прашуваат како помина отварањето на долгоочекуваниот автопат Миладоновци-Штип, фчерашни успеаја да дојдат до ексклузивно видео од истоимената дешавка.


За крајот на четвртата сезона фчерашни направија специјално интервју со специјален гостин на кој Ланчо му упати специјални прашања. Дали доби специјални одговори, гледајте оваа недела, 19:30 часот на канал 5 телевизија.