Петре Шилегов специјален гостин во спот на Бени Бенаси

Бени Бенаси е италијански диџеј, продуцент и хит мејкер, а Петре Шилегов е таткото на град Скопје. Каква комбинација би искочило кога Шилегов би му гостувал на Бенаси во спот, погледнете во видеото. 

Што всушност си кажаа папата Франциско, премиерот Зоран Заев и претседателот Ѓорге Иванов на средбата!?

Папата Франциско оствари средба со политичкиот врв во Република Македонија, но настрана од преносот кој беше прикажан на повеќе телевизиски куќи, Фчерашни новости успеа да дојде до снимка од што тоа навистина се збореше на средбата.Меѓудругото, во оваа епизода можевте да погледнете и:

- Како тече дигитализацијата на селата во Македонија
- Зошто повторно се порибува Осломејското езеро и како
- На што се лути битолчани и друго