Каде се и што прават гласачите од Пустец!?

Во новата епизода на Фчерашни новости, новинарите излегоа на терен за да проверат каде се и што прават надалеку познатите гласачи од Пустец во очи на претседателските избори.Кога сите се обидуваат да останат што подолго на своето политичко столче, еден функционер се повлекува од истото. Не може да не се запрашаме зошто се случува оваа ретка и чудесна појава.Париз ја има една од најубавите катедрали во светот, Нотр Дам, која за несреќа се запали минатата недела. Кој се е погоден од пожарот, дознајте во најновата епизода.

Поради претседателските избори, оваа епизода ќе биде со променет термин. 23 часот на Канал 5 телевизија. Се гледаме.