Зошто никој не го средува јавното здравство!?

Фчерашни Новости“ излегоа на терен и решија да се бават со тоа што ги мачи граѓаните во последните 27 години, зошто никој не го средува јавното здравство.

Од други побитни вести издвојуваме:

- Зошто Петре Шилегов не победи на „Тур де Франс“?
- Вице-премиерот Хазби Лика за првпат одговара на новинарски прашања
- Чиј концерт ја одбележа последната деценија?

Додека се подготвува следната епизода, ѕирнете ги фчерашни на фејсбукинстаграм или пак на fn.mk

Еден на Еден: Саша Ковачевиќ за неговата улога како татко

Саша Ковачевиќ беше гостинот во вчерашната „Еден на Еден“. Српскиот ејач, кој секогаш е одлично пречекан од македонската публика, во неделната епизода зборуваше за својот нов бизнис - ресторанот „Ритуал“
во Белград, музичката кариера, но и приватниот живот.

Ковачевиќ дури и доби подарок слика за неговиот ресторан од обожавателките кои со часови го чекаа во студиото на Жарко Димитриоски.

За оние коишто ја пропуштија, епизодата веќе е на „Јутјуб“ каналалот на „Еден на Еден“: