Зошто Владо Јаневски заминал од свадбата на Каролина?

Во вчерашната „Еден на ЕденВладо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега. Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која вели ја сака како сестра. Заедно со
Калиопи дошол на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин, но не успеал ни да се поздрави со невестата.

Погледнете ја целата приказна:

Во новата „Еден на Еден“, Владо отворено зборуваше за сите гласини поврзани со него: дека бил болен, дека е хомосексуалец, дека е во врска со Дунавка...

Епизодата, која беше една од најгледаните сезонава, ќе може да се погледне на „Јутјуб“ за неколку дена.

Во следната „Еден на Еден“ следува ексклузивно интервју со таткото на хип-хопот, добитник на Polar наградата за 2019, Grandmaster Flash. Не ја пропуштајте епизодата во недела од 18:30 на „Канал 5“.

Фчерашни откриваат што е потребно за успешен брак

Кој бил во брак знае дека бракот не е само потпис во матично или стан под кирија. Бракот си има подеми и падови, а Фчерашни Новости во новата епизода откриваат што е потребно за да се задржи бракот и покрај сите турбуленции.

Од другите вести издвојуваме:

- Најден човек кој осетил што значи плата од 26,000 денари
- Зошто не се задоволни затворениците кога се апсат пратеници
- Свекрвите излегоа на протест и бараат правда


Додека ја чекаме новата епизода, Фчерашни може да ги пратите и на фејсбукинстаграм или fn.mk