Ново

Фчерашни Новости дознава што се зборуваше на состанокот во организацијата

Фчерашни Новости ексклузивно дознава за што се зборуваше на состанокот на организацијата. Фчерашни истражува каква е атмосферата во последниот воз за ЕУ. Дали ќе има промени на времето, по промената на името. Сето ова, зачинето со говорот на Христијан Мицковски погледнат од сосема друг агол, во новата епизода на Фчерашни Новости.

Чолиќ за Скопје: На Водно си го наоѓам мирот, уживам во ваше друштво

За Македонија и сѐ добро што го поврзува со нас, за авантурите со Џаро, со „Индекси“, бројните концерти...Здравко Чолиќ во Еден на Еден направи одлично шоу, кое мора да се погледне. 

За оние што го пропуштија, погледнете го омиленото ток-шоу и епизодата со единствениот Чола на „Јутјуб“:

Во новата епизода од сезона 10, гледајте го и магичниот рецепт за патриоти, дознајте кои се сличностите меѓу пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и вибратор, нова тура на Јасновидецот... 

Во недела, од 18:30 на Канал 5, во студиото на „Еден на Еден“ ќе ги гледаме двете водителки Миа Костова и Милена Антовска