Фчерашни Новости открива зошто се набави новиот мерцедес од 600,000 евра

Фчерашни Новости уште еднаш ни спакуваа одлична епизода. Тие излегоа на терен за да откријат како помина забавата по повод новиот автопат Демир Капија - Смоквица. Портпаролот на Владата повторно со свое несекојдневно видео се обрати до твитерџиите. Поранешниот премиер објасни детално зошто набавиле мерцедес од 600,000 евра. Погледнете и уживајте.