Фчерашни Новости во живо од протестот во Радовиш

Неделата навечер е резервирана за нова доза на „Фчерашни новости“. Професионалната, независна и храбра новинарска екипа за неделава ви подготви:

- Приказна за едно семејство

- Фчерашни во живо од протестот во Радовиш

- Интервју со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ

- Нова Фчерашни дебата

Не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на Фејсбук.