И Србите тргнаа по наш пат

Министерството за култура на Република Србија организирало конкурс за смислување на слоган за поддршка на зголемување на наталитетот на државата. Слоганите не ги коментираме, ама омилен ни е: „Раџај, не одгаџај“.

Не се знае дали ваквата пракса ќе се прошири и кон тоа да се промовира зголемување на наталитетот преку песни, како кај нас, ако да редно е Џеј да лапне нешто со „Раџај синове, иди другоме“.

Фчерашни Новости со нова хит песна „Киснам во архив“

Помина само еден месец од хитот „Кристмас“, а „Фчерашни новости“ веќе имаат нова песна. Во вчерашната 20 епизода, премиерно беше изведена „Јас киснам во архив“: 

Во останатите новости, публиката имаше можност последна да дознае и:

- Големи протести за името во Џепчиште

- Фчерашен хороскоп: Кои се најмалер хороскопски знаци во Универзумот?

- За што служат пластичните шишиња во Вардар?

Се на се, епизодата 20 донесе нови 30 минути одлични хумор и сатира. Во исчекување на новата епизода во недела, следете ја екипата на нивните официјални странициа на „Фејсбук“ и „Инстаграм“.

Фчерашни новости“ секоја недела од 20 часот на телевизија „Телма“.

Ептен популар