Ново

Не можеш да излажеш мајка

Момак нарачал бонг за марихуана преку интернет, ама за негова несреќа, пратката стигнала кога мајка му била дома и сега таа се интересира што нарачал малиот. Колку само се прави луд, било вазна, па нарачал џоистик за иксбокс, абе мали не можеш да излажеш мајка.

Фчерашни Новости разговараше со италијанскиот сопственик на Дрисла

По две ретроспективни епизоди, оваа недела екипата на „Фчерашни новости“ се враќа со нови сили и со многу нови материјали. Во епизодата 17 последни дознајте:

- Дознаваме: Како една фабрика во Македонија успеа да постигне 0 емисии на гасови и штетни материи

- Ексклузивно: Разговор со италијанскиот сопственик на депонијата Дрисла

- Како помина традиционалното фрлање на крстот?

- Гордан Калајџиев и Александар Тортевски со дебата за реформите во судството

Новата епизода на „Фчерашни новости“ повторно гледајте ја во подоцен термин. Пародичните вести гледајте ги од 22 часот, веднаш по ракометниот натпревар Македонија-Шпанија на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“.

Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања. Ова е нивно прво заедничко гостување, а Сања е повторно на тв-екраните по девет години медиумска апстиненција.

Слаткар зборуваше за своите почетоци, за негативните коментари, за новите проекти, Сања се потсети на убавите времиња кога беше „Мис на Македонија“, за телевизиските проекти на кои работеше, но двајцата ни открија и неколку интересни детали од нивниот брачен живот.

Затоа, не смеете да го пропуштите најновото издание на „Еден на Еден“. Недела, 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија.

Ептен популар