Фчерашни Новости дознава дали има фалсификувани лекови во Македонија

Со „Фчерашни новости“ и оваа недела последни дознајте:  

Фчерашни анализа: Има ли фалсификувани лекови во Македонија?

Ексклузивно: Владин ПР ни открива што сè е сработено на булевар „Илинден“ бр.2

Откриваме: Зошто сè уште е празно столчето на министерот за здравство?

Гледајте ја 11 епизода на „Фчерашни новости“ оваа недела од 20 часот на Телма или во живо на нивната официјална страница на Фејсбук.

Елена Ристеска, Игор Џамбазов и нова рап-битка

Не смеете да го пропуштите најновото издание на „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела  во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија.

Во него гостува легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата прекрасна пејачка Елена Ристеска, а се разбира, двајцата имаа што да кажат и да раскажат.

Игор зборуваше за неговите многубројни животни анегдоти, а исто така и Елена отворено зборуваше за она што и се случува во нејзината кариера, за идните планови и уште многу други интересни содржини.

Во новата „Еден на Еден“ ќе имате прилика да го слушнете Игор и Елена во дует како ја изведуваат нумерата „Те сакам“.

Погледнете што ве очекува во недела во 18:50 часот на „Канал 5“: