Фчерашни Новости открива како влијае поскапувањето на дизелот на едно семејство

Како влијае поскапувањето на дизелот на едно македонско семесјтво? Анализата ја направи кој, ако не екипата на „Фчерашни новости“. Еве што друго последни ќе дознаете во недела:

- Фчерашни во школо за фокус и концентрација

- Штрајк ја тресе чевларската индустрија

- Каква фризура ќе има Јелена?

Во недела од 20 часот на Телма и во живо на Фејсбук гледајте ја седмата епизода од најсгледаното хумористично шоу во Македонија. Дотогаш, следете ја екипата на нивните официјални страници на Фејсбук и на Инстаграм.

Жељко Јоксимовиќ призна дека не му се допаѓа што во Скопје не може да пуши каде сака

И овој пат следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Жаре и неговиот тим го угостија еден од најпознатите балкански пејачи, Жељко Јоксимовиќ, кој секогаш има што да раскаже од неговата богата кариера.

Сигурно малкумина од вас знаат дека Жељко е еден од ретктите изведувачи од овие простори кој одржал концерт во Дубаи, или пак дека подготвува филм за легендата на српската музика – Тома Здравковиќ.

Но, исто така Жељко во ова најново издание на „Еден на Еден“ открива неколку детали од неговиот приватен живот, за дружбите со Харис Џиновиќ, за пијанките во Скопје и уште многу, многу други интересни приказни и анегдоти..

За тоа, бидете на Канал 5 во недела во 18:50 часот...

Ептен популар