Ново

Тетовчани ни го обелија образот пред Роналдо

Кој би рекол дека токму тетовчани ќе ни го обелат образот пред Роналдо. Кристијано се пофали дека го пробал тетовскиот специјалитет, тавче гравче и по изгледот на сликата ептен му се допаднал. А ние цело време мислевме дека прво нешто што ќе проба е ајвар.

Роналдо се сретна со квалитетен македонски производ

Голгетерот и можеби најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо, се сретна со ексклузивен македонски производ за време на тренингот во Скопје. Роналдо остана вџашен како може некој производ од пред 50 години уште да е квалитетен.

Ептен популар