Ново

Што ни носат „Фчерашни Новости“ во последната епизода за втора сезона

Со 30-тата епизода од овој циклус, а 42-ра вкупно, во недела завршува втората сезона на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата: 

Партијата на неопределените и нејзиниот лидер Климе Охридски, новите хитови „Хелоу, Зоки“ и „Македонијо, како си“, Ланчо Пашазотов, Кузман Статива, Слободанка Лешник, Мартин Најтинајн, Блажо, Миле Паника, се само дел од работите кои ја обележаа втората сезона на хумористично-сатиричната емисија.

Младата екипа собрана од страна на Бранко Огњановски, за брзо стана најдобрата забавна телевизиска емисија – титула која ја добија на „Златна бубамара на популарноста“ и која секоја недела одново им ја доделуваше и задоволната публика.

Затоа, оваа недела повторно вклучете се на „Телма“ во 19:10 часот и за погледнете ја последната епизода од оваа сезона на „Фчерашни новости“.

Горска те повикува да ја почувствуваш силната страна на спортот!

Во екот на Европското првенство во фудбал до 21 година, Горска организира спортско дружење на 18-ти јуни од 12 часот на Школка, Градски парк. Сите присутни на настанот ќе можат да ги покажат своите фудбалски вештини и да освојат подароци.
Мотивирани од  успехот којшто го постигнаа македонските репрезентативци (U21) со пласирањето на ЕП во Полска, Горска која е официјален спонзор на репрезентацијата, сака да го крене спортскиот дух и да ги размдра сите љубители на фудбалот со организирање на забавен настан.
Двочасовниот настан ќе биде исполнет со многу спортски предизвици. Присутните ќе треба да го покажат својот талент и да се натпреваруваат во неколку активности во кои ќе ги покажат своите фудбалски вештини. Жонглирање, дриблање, шутирање на топка по одредена патека и изведување пенали се предизвиците во кои натпреварувачите ќе имаат можност да се покажат и да освојат подароци. 
Горска те повикува на 18-ти јуни од 12 часот на Школка, Градски парк на многу забава и дружење за да ја почувствуваме заедно силната страна на спортот и да ги бодриме нашите фудбалски надежи.