Српска вувузела

Вувузелата стана позната за време на светскиот куп во фудбал во Африка и немаше човек на кој не му пречеше тој одвратен звук. Епа Србите имаат своја вувузела. Не дај Боже некад да се игра некој куп таму.

Вака не се кршат јајца

Видеово дефинитивно не го препорачуваме на мажи. Кунг фу мајстори ја тестираат својата издржливост со мавање на најосетливото место, тестисите. Само што ги гледаме, не заболе и нас.

Официјално: Која е најдобрата емисија во Македонија?

И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината. Наградата на Жаре му ја предаде актерот Горан Стојановски попознат како Џемо Биљбиљ, а кога истиот побара нешто за возврат, Жаре извади оригинален Еден на Еден блузон.

„Премногу ни значи кога ќе не пофалат на улица, преку меил, во инбокс или каде и да е. Кога ќе ни речат – дечки најдобри сте! Но, секако ни значи кога тоа ќе го чуеме и од најрелевантната манифестација овие 20 години, Златна Бубамара На Популарноста. Благодариме на публиката и на целата екипа која работи на емисијата” – изјави Жаре, авторот и водител на шоуто кое веќе осум сезони е прв ТВ избор на гледачите.

Во последната „Еден на Еден“ епизода гостуваа токму Атанас и Тино, дел од водителите на Бубамара. Освен за престижната манифестација зборуваа и за своите почетоци, за тоа како се запознале, за дружбата со поискусните актери, но играа и „Безобразни карти“, рапуваа на хелиум и генерално направија одлично шоу со Жаре! Доколку не ја гледавте епизодата на Телма, еве ја и јутјуб верзијата. Во неа ќе ги видите и фантастичните реге тетовчани Conquering Lion, Скопје Смог Аларм и младиот тријатлонец Давид Мијалов. Уживајте!

Ептен популар